Prispievanie na facebooku

Davová psychóza sa prejavuje nielen medzi ľuďmi v reálnom živote, ale aj medzi ľuďmi vo virtuálnom svete. Dokonca aj skupiny a všelijaké záujmové útvary, ktoré vznikajú alebo sú na facebooku podliehajú davovej psychóze. Určite ste si to všimli, že v jeden deň sa vám na nástenke na facebooku zjaví jeden príspevok viac krát. No, povedzme, že je to jedna fotka, ale je zdieľaná viacerými užívateľmi naraz. To je snáď nehorázne. Malo by to byť zakázané. No nie?

fcb

Prečo? No lebo ju predsa musia zdieľať!!!
Inak? No, inak by predsa svojim priateľom neukázali, že to nie je pravda, čo sa tvrdí o nich v príspevku. Alebo naopak, že to pravda je a oni sa s tým musia pochváliť. Fú, je to naozaj vyčerpávajúce tvoriť obsah príspevkov na facebooku, ktoré sa neopakujú a sú originálne. Napriek tomu by ste sa možno čudovali, že sa to naozaj dá. Celkom jednoducho. Zapojiť vlastnú hlavu a nekopírovať príspevky, fotky alebo čokoľvek, čo pridá niekto iný. Kreativite sa medze nekladú. A okrem toho si na stránku prilákate oveľa väčšie množstvo používateľov ako keby ste neustále len kopírovali to isté, čo pridá iná stránka.

Na pomoc by nám mala prísť aj istá novinka, ktorá sa týka príspevkov na facebooku. Verím, že to naozaj pomôže, pretože už ani mňa nebaví sa deň, čo deň dívať na nástenke, kde sa opakujú stále tie isté príspevky, ktoré nič nehovoria. Radšej nech ľudia pridajú niečo zo svojho života. To už sa lepšie díva na fotky jedla, ktoré sme jedli ako na toto. Čo poviete? Nemám pravdu? Ja si myslím, že áno.

aplikace

Malá úvaha na záver:
Facebook prišiel do našich životov celkom nepozorovane. Až sa v nich celkom udomácnil. Skúste sa trochu zamyslieť nad tým, či je naozaj potrebné chrániť si svoje súkromie. A skúste svoju účasť na tejto sociálnej sieti trochu prehodnotiť. Verím, že dospejete k príjemnému rozhodnutiu, ktoré prospeje vám a aj vášmu okoliu.