Čo treba ?
V prvom rade je potrebné zakúpiť si in-line korčule. Tomuto výberu by ste mali venovať dostatok času, nakoľko lacné a nekvalitné korčule vás môžu v nesprávnej chvíli zradiť a vy si tak spôsobíte nepekný úraz. Základný a vhodný model sa dá kúpiť už od 150€, no pokiaľ chcete jazdiť viac ako len rekreačne, odporúča sa kúpa drahších modelov. Všetko samozrejme závisí od vášho štýlu a frekvencie korčuľovania.
Do základnej výbavy patrí jednoznačne aj prilba. Nie je hanbou nosiť ju, ide predsa o vašu bezpečnosť. Prilba musí pevne sedieť na hlave aj s rozopnutými remienkami, nesmie sa z hlavy zošmyknúť. Existuje množstvo farebných variácií a motívov, takže určite nájdete takú, ktorá sa bude hodiť k vášmu štýlu.
Chrániče lakťov a kolien vás ochránia pred škaredými odreninami. Dôležité sú ak chrániče na ruky, konkrétne na dlane, nakoľko človek sa prirodzene snaží zabrániť pádu práve nimi. Chrániče sa dáju kúpiť samostatne alebo aj ako komplet. Vyššia cena znamená použitie kvalitnejších materiálov a teda aj lepší komfort pre vás.
In-line podujatia na Slovensku
Každoročne sa na Slovensku uskutočňuje množstvo in-line podujatí. Najznámejší a rozsahovo najväčší je pochopiteľne ten v Bratislave. Ide o organizovaný prechod mestom na korčuliach v sprievode polície, ktorá zabezpečuje celkovú bezpečnosť.Spolu s ďalšími stovkami ľudí si tak môžete vychutnávať jazdu večernou Bratislavou cestami, po ktorých inak jazdia autá.
V Trenčíne sa napríklad uskutočňuje Trenčiansky In-Line polmaratón. Výhodou je bezpečná trať na uzavretej ceste, množstvo sprievodných akcií a bohatý program. Zúčastňujú sa korčuliari z celého Slovenska aj okolitých krajín ako je Česká republika alebo Poľsko.
Okrem týchto miest sa určite podobná akcia koná aj vo vašom meste, takže netreba sa báť, vziať korčule a začať trénovať!