Alternatívne bývanie v kamióne. Nie, nejde o žart!

Dokážete si predstaviť, že by ste bývali v kamióne? Áno, čítate dobre a čo viac, tento nápad nie je taký šialený či beznádejný, ako by sa z prvého počutia môže zdať. Stačí mať kreatívneho ducha so zmyslom pre poriadok a útulná domácnosť môže byť zhotovená i zo zadného priestoru kamióna. Takéto bývania má dokonca aj svoje benefity i keď chápem, že tomu nechcete uveriť. Každopádne ide o „domácnosť na kolečkách“, svoje bývanie si tak beriete všade so sebou a diaľka nie je prekážkou, ani dlhá cesta domov. No ale čo je asi najpodstatenejšie- ide o oveľa nižšiu investíciu, než za normálne bývanie, nevraviac o tom, že dnes nie sú lacné ani garzonky či jednoizbové byty. Z pohľadu výšky investície je bývanie v kamióne tou najmenej náročnou, no pritom prekvapivo efektívnou voľbou. Podobné zážitky síce osobne nemám, ale zaujal ma prípad mladého páru z Anglicka, ktorý si z priestoru kamióna dokázal spraviť skutočne solídne, čisto a sympaticky pôsobiace bývanie.

náklaďák

Veru, bývanie nie je lacné ani v Anglicku a vlastne takmer na žiadnom území dnešného civlizovaného sveta fungujúceho predovšetkým na vysokom kapitále. Ľudia sú však kreatívne bytosti, ktoré dokážu prekonať viaceré tvrdé prekážky. Anglický pár Iona a Martin využili túto vlastnosť k tomu, že si kúpili kamión a spravili z neho svoj „dom“. Toto alternatívne bývanie ich vyšlo v prepočte necelých 23 000 eur. V jeho interiéri ale nájdete skutočne všetko potrebné, dokonca i viac.

nákladní auto

Zariadená kuchyňa, obrazy na stenách, posteľ, nábytok, notebook, umývadlo,… pričom samotný kamión ich vyšiel iba 5 000 eur a kúpili ho cez e-Bay.
Pochopiteľne, išlo o starší voz, ktorý si následne vyžadoval určitú rekonštrukciu. No mladý pár bol šikovný natoľko, že tento nemotorný voz dokázal opraviť a dokonca ho zriadiť na spôsob relatívne pohodlného bývania so všetkým, čo k tomu patrí. Nevýhodou je hádam len ten menší priestor. Ale ako sa vraví, dobrých ľudí sa všade veľa zmestí.